طرز تهیه مرغ خامه‌ ای با قارچ

 • مرغ خامهای غذایی ایتالیایی است که به راحتی با سینه مرغ و قارچ آماده میشود. میتوانید با نان باگت، به صورت ساندویچ، آن را سرو کنید. یا با برنج، سبزیجات و بهتر از همه این ها، با سیبزمینی تنوری سرو کنید. برای آمادهسازی این غذا 30 دقیقه و برای پخت آن نیز به 30 دقیقه زمان نیاز دارید

  مواد اولیه :
  سينه مرغ چهار تكه
  روغن و آویشن از هر کدام دو قاشق غذاخوري
  قارچ اسلايسشده 200 گرم
  پياز خردشده دو عدد
  سير يك حبه
  خردل و کره از هر کدام يك قاشق غذاخوري
  نمك و فلفل سياه به ميزان لازم
  خامه هراز 200 گرم
  جعفري براي تزيين به ميزان لازم

  طرزتهيه:
  مرغ خامهاي با قارچ مزهاي بسيار متفاوت و دلپذير دارد و با توجه به اينكه زمان آمادهسازي و پخت اين غذا جمعا 35 دقيقه به طول ميانجامد از اينرو گزينهاي مناسب است.
  در تابه روغن و كره ريخته و هر طرف مرغها را سه دقيقه سرخ كرده و از ظرف خارج ميكنيم. سينه مرغ بايد با اندازهاي پخته شود كه خشك نشود حالا قارچها را داخل تابه ريخته تا طلايي شود پيازها را به قارچ اضافه و به مدت يك دقيقه تفت ميدهيم سپس سير، آويشن، خامه و خردل را ميريزيم و ميگذاريم تا كمي غليظ شود. به اين نكته توجه كنيد كه پيازها يا سير در اين غذا نبايد سرخ شوند فقط بايد نرم و تفت داده شود. پس به زمان پخت تمام مواد دقت كنيد نكته ديگر در مورد اين غذا استفاده از خامه هراز است که طعم مطلوبی به غذای شما میدهد مرغها را درون تابه ميگذاريم تا درون سس چند قل بزند (مدت پنج دقيقه كافي است) سپس آن را با جعفري تزيين  كرده در ظرفي مناسب سرو ميكنيم.